Zastosowanie preparatu hydrofobizującego

Zastosowanie preparatu hydrofobizującego

Każdy kierowca, prędzej czy później, będzie prowadził swój pojazd podczas występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, czyli opadów deszczu. Nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo na drodze, dlatego dla wszystkich kierowców liczy się przede wszystkim to, żeby jego przednia szyba zapewniała mu pełną widoczność w trakcie jazdy – bez względu na to, jakie warunki panują na zewnątrz.

Soft99 czyli niewidzialna wycieraczka

soft99 ultra glacoRównież lusterka wsteczne oraz tylna szyba muszą być nieskazitelnie czyste, żeby bezpieczna jazda była w ogóle możliwa. Niestety, w praktyce bywa z tym różnie… I nie chodzi tu wcale o to, że kierowcy bardzo często jeżdżą brudnymi samochodami lub nie mają płynu do spryskiwaczy dostosowanego do panującej pory roku. Nawet jeśli kierowca zadba o wszystko, jak trzeba, nie ma gwarancji, że przednia szyba będzie lśniła z czystości. Wszyscy znamy sytuację, w której uruchamiamy spryskiwacz oraz wycieraczki i… wcale nie jest lepiej. Z pomocą przychodzi nam wówczas płyn hydrofobizujący Soft99 Ultra Glaco, który zapewnia znacznie zwiększenie widoczności podczas ulewnych deszczy. Jak to jednak działa? Tego rodzaju specyfik wykorzystuje zjawisko hydrofobizacji, czyli nadawania powierzchniom (w tym wypadku szybie) właściwości hydrofobowych. Nadal niejasne?

soft99 ultra glacoJuż wyjaśniamy – hydrofobowość to własność pewnych cząsteczek chemicznych do odpychania od siebie cząsteczek wody, która sama w sobie charakteryzuje się wysoką lepkością, przez co może otrzymywać się na niektórych powierzchniach zbyt długo. W przypadku prowadzenia pojazdów jest to efekt wysoce niepożądany, dlatego można sobie pomóc, wykorzystując preparat, który zwiększa właściwości hydrofobowe powierzchni szyby, na którą się go nakłada – producenci nazywają to zjawisko efektem „niewidzialnej wycieraczki”. Dzięki niemu padający deszcz nie „przylepia się” do szyby, a po prostu gładko z niej spływa. To samo tyczy się również lusterek wstecznych, które odgrywają równie ważną rolę, co przednia oraz tylna szyba podczas prowadzenia pojazdu. Preparat należy nałożyć na powierzchnię umytych wcześniej szyb oraz lusterek za pomocą aplikatora, który dołączony jest do buteleczki. O czym należy pamiętać, szkło musi być w tym czasie suche – stosowanie preparatu na mokrych szybach może doprowadzić do ich uszkodzenia.

Po upływie około 5-10 minut powierzchnię szyb należy przetrzeć suchym ręcznikiem, natomiast preparat wysycha całkowicie po około 12 godzinach. Jednorazowe użycie zapewnia utrzymywanie się efektu do nawet jednego roku, dlatego warto zastosować ten środek w celu zwiększenia własnego bezpieczeństwa.

Komentarze wyłączone.