Zabiegi auto spa

Zabiegi auto spa

Auto detailing to określenie na dokładną opiekę nad samochodem (angielskie słowo „detail” oznacza szczegół). Proces taki może trwać całą dobę lub, w wypadku silniejszych zabrudzeń i większych aut, nawet kilka dni. W skład procesu wchodzi oczyszczanie i konserwacja samochodu zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.

Usługi spa dla samochodów

auto spaZabiegom poddawana jest więc całe nadwozie oraz wnętrze kabiny, a także koła wraz z oponami. Ze względu na charakter zabiegów auto detailing nazywany jest często określeniem auto spa. To szczególnie pasuje do tych samochodów, które wymagają jedynie czyszczenia i polerowania. W wypadku starszych aut często pielęgnacja następuje dopiero po odpowiedniej renowacji lakieru, kół i tapicerki wewnątrz samochodu. Głównymi klientami salonów auto spa pozostają klienci samochodów klasy premium, którzy chcą przede wszystkim przywrócić swojemu pojazdowi wygląd jak z salonu. Właściciele samochodów niższych klas pozostają o wiele mniejszym odsetkiem zainteresowanych w tego typu usługach. Standardowy proces auto detailingu obejmuje wiele procesów, z których każdy może być wykonany ręcznie lub przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Przykładowo: zwykle wszystko zaczyna się od wstępnego mycia nadwozia. Następnie demontowane są koła, które są oczyszczanie i nabłyszczane – łącznie z felgami i oponami.

auto spaUmyte i zakonserwowane są z powrotem montowane. Następnie przechodzi się do dokładnego mycia nadwozia z wszelkich pozostałych zanieczyszczeń. Tak przygotowany lakier jest poddany regeneracji – usuwa się z niego wszelkie niedoskonałości jak rysy czy zmatowienia. Podobny zabieg przeprowadza się na kloszach samochodowych lamp. Na lakier nakładany jest wosk, który następnie się poleruje, potem nakładana jest powłoka ceramiczna z ponownym polerowaniem woskiem. Nie zapomina się także o dokładnym czyszczeniu szyb i lusterek samochodowych. Wnętrze auta również jest dokładnie czyszczone – dywaniki, tapicerka i wszelkie materiałowe elementy poddawane są praniu. Wszelkie inne elementy wnętrza są czyszczone specjalistycznymi środkami. W ramach różnych usług można wybrać jedynie poszczególne zabiegi lub całościowy serwis, który może obejmować nawet więcej niż to co, wymieniono w artykule. Wszystko zależy od tego, w jakim stanie poddaje się samochód podobnym zabiegom.

Nie wszystkie wymagają w końcu tak dokładnej renowacji. Ważne też, by pamiętać, że samochód po procesie lakierowania przez około osiem tygodni nie powinien być poddawany myciu z użyciem jakichkolwiek środków czyszczących.

Komentarze wyłączone.