Wypożyczalnie samochodów dostawczych ratunkiem dla małych firm

Często potrzebujemy profesjonalnych samochodów dostawczych nie zależnie czy prowadzimy własną firmę, czy akurat potrzebujemy takiego na użytek prywatny. Wiele czynności po prostu nie może być przeprowadzonych bez użycia samochodu dostawczego.

Czy warto wypożyczyć samochód dostawczy?

wynajem dostawczychPrzetransportowanie towarów, sprzętu czy wszelkiego rodzaju materiałów budulcowych wymaga pojazdu z większą ładownością, którego często nie posiadamy. Wypożyczalnia samochodów dostawczych z gdyni oferuje takie na przykład w bardzo dobrej cenie. Wiele przedsiębiorstw nie posiada swojego własnego samochodu dostawczego, gdyż po prostu ich na to nie stać. Jest jednorazowy wydatek, jednak rzędu kilkudziesięciu tysięcy, co dla małej firmy jest potwornie dużym wydatkiem. Dlatego też często decydują się one na wynajęcie takiego pojazdu. Często jest to wynajem tylko na okres dowozu, czyli na przykład dzień, lub dwa raz w tygodniu gdy firma rozwozi swoje produkty, lub musi jakieś przywieźć. Jest to całkiem opłacalna opcja dla małych przedsiębiorstw. Jednak czasami firmy muszą prowadzić takie dostawy zdecydowanie częściej co może być problematyczne. Dlatego też wynajmują one takie auta praktycznie na stałe. Tego typu wypożyczalnie często mają specjalne oferty dla firm, które oferują specjalne warunki i dłuższe okresy czasu. W takim wypadku posiadanie takiego wynajętego pojazdu jest zdecydowanie tańsze niż zakup nowego.

wynajem dostawczychCzęsto oferty dla firm są dużo lepsze niż dla klientów indywidualnych. Osoby zajmujące się wynajmem w takich sytuacjach często rezygnują z kaucji i często bardzo mocno schodzą z ceny, co jest bardzo przyjaznym rozwiązaniem. Oczywiście klient długoterminowy jest także dla nich opłacalny. Gdyby nie on, takie auto stałoby na parkingu i tylko rdzewiało. Gdynia jest bardzo przemysłowym miastem, jednak posiada bardzo dużo małych firm. Dużo przedsiębiorstw znajdujących się tam dostarcza i odbiera swoje towary ze stoczni, co bez odpowiedniego pojazdu jest bardzo problematyczne, a wręcz niemożliwe. Dlatego też spora ilość tych firm decyduje się właśnie na taki układ wypożyczenia samochodu dostawczego. Zwykle układ tego typu jest bardzo przyjazny dla obu stron, gdyż każda z nich ma jakieś korzyści. Umowy tego typu są więc dość trwałe i często na bardzo przyjaznych warunkach.

Warto więc zdecydować się na taką opcję, jeśli prowadzimy mniejszą działalność i potrzebujemy samochodu dostawczego, a nie stać nas na zakup własnego. Najlepsze warunki będziemy mieć jeśli podpiszemy umowę długoterminową, jednak te kilkudniowe także są dobrym rozwiązaniem, jeśli nie potrzebujemy takiego auta na co dzień.

Komentarze wyłączone.