Wyposażenie myjni i czyszczenie pojazdu

Wyposażenie myjni i czyszczenie pojazdu

Dbanie o nasz samochód jest bardzo ważne. W końcu dla wielu osób jest to główny środek transportu, w dodatku cenny, więc warto się nad nim pochylić. Wymiana części na nowe, uzupełnianie płynów to jeszcze nie wszystko.

Wyposażenie myjni jest różnorodne

wyposażenie myjni bezdotykowychWarto zadbać także o czystość samochodu, zarówno z zewnątrz, jak i z wewnątrz. Jak to zrobić? Na pewno myjnia bezdotykowa jest miejscem do którego warto jest się udać. Na myjni na pewno doprowadzimy samochód do atrakcyjnego wyglądu. Do wyboru jest kilka programów myjących, uzależnionych od stopnia zabrudzenia samochodu, więc wyposażenie do myjni bezdotykowych jest różnorodne. Możemy wykorzystać do mycia tylko wodę, wodę ze środkiem myjącym. Do wyboru mamy także opcje mycia pod ciśnieniem, szczególnie przydatne do mycia bardo zabrudzony czy trudno dostępnych miejsc, takich jak felgi, opony, czy zagłębienia. Po myciu znowu spłukuje się auto wodą demineralizowaną. Dzięki temu nie będzie żadnych zacieków, a pozostałości chemicznych środków czyszczących zostaną usunięte. Gdyby tego nie zrobić to chemia może zniszczyć lakier naszego auto.

wyposażenie myjni bezdotykowychNa koniec samochód zostanie osuszony. To bardzo ważne, szczególnie przy niskich temperaturach, bo wtedy powstaną nieciekawe zacieki na samochodzie. Wysuszenie samochodu jeta ważne także ze względów bezpieczeństwa i praktyki. Jeśli szyby i lusterka będą mokre to woda będzie nam cały czas ściekać i ograniczać pole widzenia. Na szybie przedniej i czasem tylnej można wykorzystać wycieraczki, jednak brak możności korzystania z lusterek bocznych jest dużym utrudnieniem w trackie jazdy. Dlatego też przy suszeniu samochodu powinniśmy szczególna uwagę poświęcić szybom i lusterkom. Warto wspomnieć o tym, żer suszenie silnym strumieniem powietrza jest najlepszym rozwiązaniem. Wycieranie szmatkami czy ręcznikami zawsze może pozostawić zarysowania na lakierze, nawet jeśli będą one wykonane z miękkich materiałów. Takie mycie powinno być wykonywane według potrzeb. Jeśli auto jest mało użytkowane to będzie się je myło rzadziej. Częściej można je myć w okresie zimowy, kiedy należy spłukać sól drogową, żeby nie wdała się korozja, jak również kiedy mamy do czynienia z błotem i piaskiem. Warto zadbać także o czystość samochodu od wewnątrz. Niektóre myjnie posiadają także stanowiska z odkurzaczem, dzięki któremu zadbamy o wnętrze samochodu.

Odkurzacz sprawdzi się do czyszczenia siedzeń, podłogi, bagażnika, jak również welurowych dywaników. Dzięki temu nasz samochód będzie wyglądał jak nowy z zewnątrz i od zewnątrz. Warto jest zatem dbać o wygląd naszych czterech kółek, szczególnie że jest to takie łatwe.

Komentarze wyłączone.