Wybór maszyny do nabijania klimatyzacji

Wybór maszyny do nabijania klimatyzacji

Klimatyzacja w samochodzie od zawsze kojarzy się z dużym komfortem, zwłaszcza podczas długich podróży latem. Dlatego ciągle wzrasta popyt nie tylko na pojazdy z taką funkcją, ale również na uzupełnianie czynnika chłodzącego. Jest to dobry pomysł na otworzenie interesu, ponieważ cena jednorazowego nabicia zaczyna się od 300zł.

Stacja do nabijania to inwestycja

stacja do nabijania klimatyzacjiWbrew pozorom to nie maszyna do nabijania jest taka droga, tylko sam czynnik, który w ostatnim czasie znacznie poszedł w górę. Wszystko przez wzrastający popyt na takie usługi. Poszerzając działalność o serwis klimatyzacji należy zadbać o odpowiedni sprzęt wysokiej jakości, który sprawdzi szczelność układu, ale także skutecznie napełni komorę czynnikiem. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów maszyn, zarówno automatycznych, jak i półautomatycznych dedykowanych dla mniej lub bardziej zaawansowanych użytkowników. Taka stacja do nabijania klimatyzacji w zależności od producenta kosztuje nawet kilkanaście tysięcy złotych, jednak jednorazowa inwestycja potrafi zwrócić się po jednym sezonie. Aby jednak wybrać najlepszą maszynę z tych dostępnych na rynku i rozsądnych cenowo warto zwrócić uwagę na sposób automatyzacji oraz dodatkowe funkcje.

stacja do nabijania klimatyzacjiDla warsztatów rozpoczynających świadczenie usługi polecane jest automatyczne urządzenie do obsługi systemów klimatyzacji zarówno do samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Pozwala to nie ograniczać usługi tylko do małych pojazdów. Operator ustawia wszystkie parametry na monitorze cyfrowym, proces wykonuje się sam, a dopiero na sam koniec otrzymuje on informację, czy załadowanie czynnika zakończyło się powodzeniem. Zaawansowane maszyny automatyczne posiadają spis modeli samochodów z ilością czynnika jaka jest do nich przeznaczona orz typem zamontowanej sprężarki. W modelach półautomatycznych o wszystkim decyduje operator, nie może on pozostawić maszynie całego procesu, ponieważ potrzebny jest jego nadzór. Poza tym ograniczają się one do napełniania klimatyzacji tylko pojazdów osobowych. Zazwyczaj taki sprzęt można dostać w znacznie niższej cenie, niż ten totalnie zautomatyzowany. Wybierając stację do nabijania warto zastanowić się nad komfortem pracy oraz jej zastosowaniem. Maszyny automatyczne są znacznie droższe, jednak mają więcej możliwości i same sterują całym procesem.

Tańsze maszyny są zdane na człowieka, który popełniając błąd dowie się o tym dopiero po fakcie. Sterowność oraz raportowanie w takich przypadkach jest bardzo ważne, ponieważ zyskuje się możliwość przedstawienia klientowi rzetelny dowód na to jaka ilość czynnika znajduje się teraz w klimatyzacji.

Komentarze wyłączone.