Właściwy montaż xenonów do samochodu

Właściwy montaż xenonów do samochodu

Każdy kierowca pragnie, aby jego samochód nie tylko dobrze wyglądał, ale również posiadał systemy, które poprawią komfort jazdy. Wpływają na to zarówno elektroniczne nowości pojawiające się w nowszych modelach, ale również system oświetlenia poprawiający bezpieczeństwo.

Xenony od znanego producenta

hid xenonW zależności od barwy światła, typu reflektora oraz żarówek w różnych porach dnia prowadzi się zupełnie inaczej. Coraz większa popularność zyskują xenony charakteryzujące się barwą światła zbliżoną do dziennego, dzięki czemu kierowca jest mniej zmęczony. Trzeba jednak wiedzieć jak zamontować ten typ oświetlenia w niedostosowanych do tego pojazdach. Chcąc wyposażyć swój samochód w xenony każdy może zakupić specjalny zestaw zarówno w sklepach internetowych, jak u stacjonarnych sprzedawców. Trzeba być jednak ostrożnym, aby nie zostać oszukanym i nie otrzymać tanich zamienników, których wytrzymałość i jakość światła zdecydowanie różnią się od oryginałów. Należy więc wybrać zestaw hid xenon tylko od sprawdzonego producenta, który posiada dedykowane produkty dla konkretnego modelu. Równie ważnym czynnikiem są kwestie bezpieczeństwa, których nie można pominąć. Samochody niedostosowane do posiadania xenonów muszą zostać wyposażone w niezbędne systemy, aby spełniać wszelkie normy oraz przejść przegląd techniczny. Mowa między innymi o spryskiwaczach w zderzaku, które w przypadku zabrudzeń będą oczyszczały reflektory.

hid xenonŚwiatło żarówek xenonowych jest bardzo jasne, i kiedy zostanie źle rozproszone może razić osoby jadące z naprzeciwka. Wszelkie dokonanie zmian z pominięciem przepisów grozi mandatem, a samochód jednocześnie traci homologację. Istotną rolę odgrywa także system autopoziomowania. Składa się z czujników umieszczanych z tyłu i przodu pojazdu, które dopasowują poziom światła w zależności od rozłożenia wagi. Poza tym zakupując oryginalne lampy trzeba się zaopatrzyć w przetwornicę, która zadba o przepływ napięcia i będzie na bieżąco regulować zapotrzebowanie reflektorów. Wszystkie te systemy wpływają na bezpieczeństwo użytkowników ruchu oraz kierowcy, dlatego są niezbędne aby otrzymać homologację. W nowszych samochodach pojawiają się już hid xenony jako elementy fabryczne. Jednak właściciele starszych muszą samodzielnie zaopatrzyć się w zestawy, które często potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Aby uzyskać homologację to właśnie oryginalne komponenty muszą się pojawić na wyposażeniu samochodu.

Tanie zamienniki nie spełniają norm bezpieczeństwa oraz są bardzo awaryjne. Inwestując więc w xenony trzeba pamiętać o wszystkich dodatkowych wymogach, jakie musi spełniać samochód, aby przejść przegląd i nie dostać mandatu.

Komentarze wyłączone.