Weekendowy kurs na prawo jazdy

Weekendowy kurs na prawo jazdy

Jeżeli rozpoczynamy kurs na prawo jazdy w wieku 18 lat, nie mamy żadnych problemów z doborem odpowiednich problemów. Jeszcze się uczymy, więc popołudnia mamy w większości wolne. Problem rozpoczyna się wówczas, kiedy kurs chce zrobić osoba, która już pracuje.

Kurs na prawo jazdy odbywający się weekendami

weekendowy kurs na prawo jazdy kat B w ToruniuNajczęściej godziny pracy to od 8 do 16, zaś zajęcia teoretyczne w wielu szkołach najpóźniej odbywają się o godz. 18. Jeżeli musimy dojechać na nie z drugiego końca miasta – może to okazać się problematyczne. A co gdy pracujemy na zmiany? Wówczas popołudnia zupełnie mamy zajęte! Dla wielu pracujących osób zrealizowanie kursu na prawo jazdy bywa więc problematyczne. Na szczęście dobre szkoły jazdy znalazły na to idealne rozwiązanie. Oferują one weekendowy kurs na prawo jazdy kat B w Toruniu. Na taki kurs znajduje się bowiem naprawdę wielu chętnych. Na część teoretyczną – a więc 30 godzin – przeznaczono dwie soboty oraz dwie niedziele. W tym czasie uczestnicy zdobywają niezbędną wiedzę, która pozwoli im podejść do części praktycznej. W dwa weekendy prowadzone są wykłady o zasadach ruchu drogowego i zasadach kierowania pojazdem. Kurs weekendowy obejmuje też zajęcia z pierwszej pomocy przedlekarskiej. Wszystkie wiadomości podawane są przez wykwalifikowane osoby, które posiadają wiedzę poświadczoną przez odpowiednie certyfikaty i świadectwa.

weekendowy kurs na prawo jazdy kat B w ToruniuUczestnicy kursu w Toruniu otrzymują od prowadzących także bezpłatne podręczniki na własny użytek oraz płyty CD z przykładowymi testami z teorii. Po przyspieszonej teorii czeka nas część praktyczna, która obejmuje 30 godzin jazdy z instruktorem. Tutaj dobra szkoła dba o to, aby uczestnik nie miał problemów z dostosowaniem terminów jazdy do własnych potrzeb. Może to być więc godzina 7 rano lub godzina 20 – nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Po kursie weekendowym uczestnik podchodzi do „zwykłego” egzaminu wewnętrznego – dokładnie takiego samego jak osoby po kursie podstawowym. Egzamin pozwala prowadzącym upewnić się, czy danego uczestnika mogą dopuścić do egzaminu państwowego. Jak widać, taki kurs weekendowy niczym nie różni się od zwykłego oprócz tego, iż całą teorię poznajemy w dwa weekendy. Jeśli jesteśmy osobami zapracowanymi, jest to idealne rozwiązanie dla nas. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, iż taki kurs potrafi być nawet kilkaset złotych droższy.

Podczas gdy zwykły kurs na prawo jazdy kat. B w Toruniu kosztuje około 1200 złotych, za kurs weekendowy będziemy musieli zapłacić 1600 złotych. Chyba że trafimy akurat na atrakcyjną promocję. Warto więc śledzić oferty sprawdzonych toruńskich szkół jazdy.

Komentarze wyłączone.