Turbosprężarki i ich naprawa

Turbosprężarki i ich naprawa

Obecnie pojazdy z turbodoładowaniem stały się naprawdę powszechne. Dziś nie wyobrażamy sobie silników bez turbosprężarki. Dzięki nim bowiem mimo mniejszej pojemności silnika jesteśmy w stanie generować osiągi, które wcześniej możliwe były tylko przy większych silnikach.

Naprawa turbosprężarek u fachowców

naprawa turbosprężarek To wiąże się z niższym zużyciem paliwa, a biorąc pod uwagę fakt, że ono jest obecnie bardzo drogie w naszym kraju, nie powinna dziwić popularność samochodów z turbodoładowaniem. Według badań, jeżeli w pojeździe mamy silnik benzynowy o pojemności 1.0, ale z turbosprężarką, to będzie on spalał nawet 1/4 mniej paliwa niż w przypadku większego silnika (1.6), ale nieposiadającego turbodoładowania. Jest to więc zdecydowanie mniejsze spalanie i to przynosi naprawdę istotne korzyści. Ale warto mieć na uwadze fakt, iż warunki, w których pracują turbosprężarki, są naprawdę trudne, wręcz ekstremalne – przecież jest to niezwykle wysoka temperatura, jak i zmienne obciążenie (zwłaszcza podczas jazdy po mieście). Dlatego intensywna eksploatacja może doprowadzić do uszkodzenia turbosprężarki, a wówczas konieczna będzie jej wymiana na nową lub naprawa. Które rozwiązanie jest lepsze? To zależy od wielkości uszkodzenia. W przypadku naprawdę dużej awarii, lepiej kupić nową, ponieważ regeneracja starej również będzie kosztować nas naprawdę dużo.

naprawa turbosprężarek W przypadku usterek, wystarczy niedroga naprawa a już możemy cieszyć się bezpieczną jazdą z turbodoładowaniem. Jeśli interesuje nas taka naprawa turbosprężarek w Rzeszowie, warto wiedzieć, że nie w każdym warsztacie ją dla nas przeprowadzą. To dlatego, że wymaga to specjalistycznych urządzeń, na przykład wyważarki. Dlatego jeżeli zdecydowaliśmy się na regenerację, miejmy na uwadze to, że musimy znaleźć dobry, doświadczony warsztat w Rzeszowie, aby usługa została dla nas wykonana w sposób całkowicie prawidłowy i przyniosła oczekiwane efekty. Z pewnością istotny będzie dla nas także czas naprawy, zazwyczaj regeneracja turbosprężarki zajmuje tylko kilka godzin, jednak wszystko zależy od tego, ilu klientów przed nami ma dany warsztat. Może się zdarzyć, że będziemy czekać nawet kilka dni na naprawioną turbosprężarkę. Są to jednak kwestie indywidualne i nie ma co tutaj przesądzać.

Konkludując, jeżeli mamy pojazd z turbosprężarką, musimy liczyć się z tym, że regularne narażanie urządzenia na naprawdę trudne warunki eksploatacyjne może prowadzić do jej usterek lub awarii. W takiej sytuacji warto wiedzieć już wcześniej, gdzie znajduje się dobry warsztat, który przeprowadzi dla nas naprawę turbosprężarki.

Komentarze wyłączone.