Tarcze zwiększające skuteczność hamowania

Tarcze zwiększające skuteczność hamowania

Wielu producentów zajmujących się produkcją elementów układu hamulcowego zdaje sobie spraw,e z tego, jak odpowiedzialne jest ich zadanie. Każdy produkt, który zostanie wpuszczony na rynek musi spełniać konkretne normy bezpieczeństwa i być wykonany z materiałów najwyższej jakości.

Tarcze polepszające hamowanie

tarcze ebcOznacza to, że większość tarcz hamulcowych powinna być ze sobą porównywalna, jednak w rzeczywistości tak nie jest. Dokonując wymiany na nowe warto się zorientować jaki producent polecany jest przez innych kierowców oraz czy posiada tarcze, które spełnią swoją rolę przy każdym stylu jazdy. Jedną z czołowych firm jest aktualnie EBC Brakes, która zyskała renomę dzięki produkcji części hamulcowych o wzmocnionych parametrach. Przeznaczone są one zarówno do samochodów sportowych, jak i tych tradycyjnych, które nie są tak intensywnie użytkowane. Największe zużycie tarcz spowodowane jest częstym hamowaniem, na przykład podczas jazdy autostradą, gdzie kiedy ktoś wyjedzie na lewy pas natychmiast trzeba hamować, by nie doprowadzić do groźnego wypadku. Właśnie dlatego tarcze ebc zostały tak wykonane, by przyczyniały się do zmniejszenia drogi hamowania wpływając na intensywność tarcia, nie uszkadzając jednak tarcz pod wpływem wysokich temperatur. Nie bez powodu są one wykorzystywane zarówno w samochodach osobowych, jak i ciężarówkach i autobusach.

tarcze ebcDecydując się na nowe tarcze warto zaopatrzyć się również w klocki od tego samego producenta, by uzyskać zdecydowanie lepszy efekt. Wśród oferty można znaleźć modele gładkie oraz z nacięciami i nawierceniami. Dodatkowe szczeliny w tarczy mają za zadanie przyspieszać oczyszczanie oraz obniżać temperaturę klocków dzięki dopływowi powietrza. Specjalne wzory przyczyniają się także do wyciszenia pracy w trakcie hamowania od razu po zamontowaniu. Wszystkie te dodatkowe funkcjonalności sprawiają, że podczas użytkowania nie da się rozróżnić czy są to oryginalne tarcze pochodzące z aso, czy zamienniki. W tym przypadku można powiedzieć, że zamienniki sprawdzają się nawet lepiej, niż oryginalne. Skuteczność hamowania jest bardzo istotna kiedy pokonuje się każdego dnia sporą ilość kilometrów. Nie można więc oszczędzać na częściach układu hamulcowego, który ma nam zapewnić bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Zakupując tarcze EBC można dobrać właściwy rodzaj do swoich wymagań oraz cieszyć się długim użytkowaniem bez przymusowej wymiany.

Poza tym cicha jazda, bez odgłosu piszczących hamulców od razu po wymianie znacznie wpływa na jej komfort. Nowe tarcze hamulcowe powinny być montowane wraz z klockami, dzięki czemu ich działanie będzie jeszcze skuteczniejsze.

Komentarze wyłączone.