Spray do malowania zacisków hamulcowych

Spray do malowania zacisków hamulcowych

Każdy właściciel samochodu powinien dbać o sprawność hamulców, które w głównej mierze odpowiadają za nasze bezpieczeństwo za kierownicą. Jak wiadomo układ hamulcowy znajdujący się w każdym kole składa się z kilku połączonych ze sobą elementów, m.in. tarczy hamulcowej oraz kolorowych zacisków, które zaciskają się podczas hamowania na klockach hamulcowych.

Spray do układu hamulcowego

spray do zaciskówNależy więc dbać o układ hamulcowy, który narażony jest m.in. na destrukcyjne działanie wilgoci. Jak wiadomo długi i systematyczny kontakt samochodu z wodą może prowadzić do powstania szkodliwej korozji. Niszczycielska rdza często przenika wówczas do systemu hamulcowego, który może zostać w ten sposób uszkodzony. Niesprawny układ hamulcowy może prowadzić do zaistnienia niebezpiecznej, zagrażającej zdrowiu, a nawet i życiu kolizji, podczas której nie uda nam się wyhamować pojazdu. Na rynku istnieje jednak wiele specjalistycznych produktów, które służą konserwacji układu hamulcowego. Przykładem tego typu produktów jest spray do zacisków, który gwarantuje najwyższą ochronę przeciwkorozyjną. Spray ten jest ponadto odporny na wszelkiego typu uszkodzenia, chroni więc przed obtarciami oraz odpryskami lakieru.

spray do zaciskówSpraye tego typu występują ponadto w kilku kolorach, wyróżniamy lakier żółty, niebieski, pomarańczowy, czerwony oraz srebrny. Kolory te dedykowane są więc konkretnym odcieniom zacisków hamulcowych, które z czasem mogą się zdzierać lub blaknąć. Spray wyróżnia się także doskonałymi właściwościami wypełniającymi, które wygładzą nawet najgłębsze bruzdy powstałe na skutek zdzierania się zacisków hamulcowych. Produkt ten jest również odporny na działanie benzyny czy innych szkodliwych chemikaliów, z którymi nie wchodzi w żadne reakcje podczas jazdy. Lakier w sprayu nadaje również trwały połysk zaciskom i zapewnia tym samym doskonałą ochronę przed brudem. Lakiery w sprayu pakowane są zazwyczaj w poręczne opakowania, które standardowo mieszczą w sobie 400 ml płynu. Spray do zacieków jest więc bardzo wydajny, jedna puszka wystarcza zazwyczaj na rok systematycznego użytkowania. Warto również wspomnieć o tym jak należy prawidłowo rozpylać spray. W tym celu należy uprzednio dokładnie oczyścić zaciski hamulcowe z wszelkiego brudu oraz wilgoci. Powinny one również zostać odtłuszczone za pomocą specjalnego wosku. Następnie na zaciski rozpylamy cienką warstwę sprayu z odległości 20-30 cm.

Lakier schnie zazwyczaj w przeciągu 10-15 minut, przez ten czas nie należy dotykać zacisków ani jeździć autem. Na samym końcu warto jeszcze upewnić się czy powierzchnia docisków została szczelnie pokryta sprayem. Jeśli nie, produkt należy ponownie rozpylić na wybranej powierzchni.

Komentarze wyłączone.