Skuteczna ochrona ceramiczna lakieru

Skuteczna ochrona ceramiczna lakieru

Warsztaty oferujące zabiegi renowacji lakierów samochodowych oraz wnętrz, dokładają wszelkich starań, by ich właściciele byli zadowoleni z usługi. Poszukują więc kosmetyków pochodzących od zaufanych producentów i dopasowują je pod potrzeby pojazdu, by zniwelować zarysowania oraz nałożyć warstwę ochronną.

Powłoka ceramiczna to ochrona

powłoka ceramiczna na autoWszystko jest jednak zależne również od kierowcy, który oddając swoje auto, wybiera jeden z dostępnych pakietów, w których skład wchodzą konkretne usługi detailistyczne. Poza standardową renowacją lakieru coraz częściej korzysta się również z jego zabezpieczenia, by podczas wieloletniego użytkowania nie stracił żywej barwy. Trwała ochrona lakieru przed licznymi uszkodzeniami jest możliwa pod warunkiem, że dobierze się właściwe specyfiki lub powłoki, gwarantujące uzyskanie oczekiwanego efektu. Można zdecydować się na efekt lustra bądź warstwę hydrofobową, po której spływa woda. Bez względu na to, jaka powłoka ceramiczna na auto zostanie nałożona, najważniejsze, że będzie ona stanowiła ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Kupując nowe samochody z salonu najlepiej od razu udać się do warsztatu, gdzie oferują taką usługę, by lakier cały czas pozostał w tym samym stanie. Dzięki powłoce nawet promieniowanie UV nie zmatowi karoserii, a wykonywanie dodatkowych zabiegów odżywiających jest zupełnie zbędne. Warto wiedzieć, że tylko odpowiednio dobrana oraz założona folia spełnia idealnie swoją funkcję. Kiedy zostanie zamontowana przez specjalistów, nie tylko chroni kolor, ale również pozwala uniknąć mikro zarysowań na całej karoserii.

powłoka ceramiczna na autoCzęsto powłoka ceramiczna porównywana jest do usługi woskowania, jednak jest zdecydowanie trwalsza, nawet podczas korzystania z myjek ciśnieniowych. Jest niemalże niezauważalna, pozostawia po sobie tylko jeden z wybranych efektów, na jakie zdecyduje się klient. Zazwyczaj warsztaty oferują folie hydrofobowe albo ceramiczne – różnica dotyczy trwałości, ceny oraz sposobu wykończenia pojazdu. Technologia zabezpieczania lakieru cały czas się rozwija, folia na razie jest najskuteczniejszą metodą, by zachować świeżą i niezarysowaną karoserię przez wiele lat. Każda karoseria samochodowa jest bardzo podatna na przebarwienia wynikające z padania światła słonecznego, czy promieniowania, ale również na niewielkie zarysowania.

Aby móc ochronić lakier przed takimi nieprzyjemnościami warto skorzystać z usług detailistów i od razu po kupnie samochodu zabezpieczyć go specjalistyczną powłoką. Jest ona niewidoczna dla oka, a pozwala zapomnieć o częstym polerowaniu czy woskowaniu, by zachować świeżość lakieru.

Komentarze wyłączone.