Rodzaje szlabanów parkingowych

Rodzaje szlabanów parkingowych

Niemal każdy z nas codziennie korzysta z jakiegoś parkingu. Nieważne czy jest to parking w pobliżu miejsca pracy, czy parking sklepowy. Każdy parking musi spełniać określone parametry oraz wymagania. W takim miejscu, jak w mało którym ważny jest porządek oraz hierarchia. Istotne jest również bezpieczeństwo.

Szlabany idealne na parking

SzlabanyNa przestrzeni lat, gdy samochód cały czas przybywa powstała potrzeba wymyślenia nowych typów parkingu. Najczęściej spotykane są parkingi terenowe oraz parkingi piętrowe, które mają formę budynku składającego z kilku kondygnacja. Kolejna typologia zakłada, że istnieją parkingi naziemne oraz podziemne. Miejsca postojowe powinny być odpowiednio dopasowane do rozmiarów pojazdów. Ważne jest także, aby na każdym parkingu znajdowały się miejsca dla osób niepełnosprawnych, które są specjalnie oznaczone. Szczególnie ważną rolę odgrywają parkingi w miastach, ponieważ większość czasu spędzają właśnie tam, a nie w ruchu. Aby parking sprawnie funkcjonował niezbędne jest kilka elementów. Wśród nich można wymienić szlabany oraz słupki parkingowe. Nowoczesne szlabany wyposażone są w różnego rodzaju urządzenia, takie jak motoreduktor, które w znacznym stopniu usprawniają pracę.

SzlabanyMogą być stosowane zarówno na miejscach postojowych należących do budynków publicznych, przedsiębiorstw, obiektów przemysłowych, jak i osiedli. Ich ogromną zaletą jest możliwość kontrolowania ruchu drogowego, dzięki temu może on przebiegać bez zakłóceń. Wyróżnia się między innymi szlabany hydrauliczne, które idealnie sprawdzą się w wielu rodzajach parkingów, także osiedlowych, przy wjazdach do firm. Tego typu szlabany mogą być sterowane za pomocą pilotów lub specjalnych przycisków. W niektórych sytuacjach mogą być sterowane automatycznie po pojawieniu się pojazdu. Te wyższej jakości mogą być stosowane na dużych parkingach. Sprawdzą się także na często eksploatowanych parkingach, gdzie ruch jest wyjątkowo duży. Innym rodzaju szlabanu jest szlaban elektromechaniczny, który sprawdzi się na każdego rodzaju parkingach. Mogą być sterowane za pomocą przycisku, pilota, karty magnetycznej lub klawiatury kodowej. Są także wyposażone w możliwość pracy synchronicznej, a więc dwa szlabany mogą działać jednocześnie. W takich miejscach przydatne są też kolczatki parkingowe, które dodatkowo ograniczają przejazd.

Wszystkie wymienione wyżej rodzaje szlabanów parkingowych są bardzo chętnie stosowane na wszystkich rodzajach parkingów, należy jednak pamiętać, aby wybrać model najlepiej dostosowany do wielkości parkingu oraz jego popularności.

Komentarze wyłączone.