Regeneracja pompy wspomagania w Audi

Regeneracja pompy wspomagania w Audi

Audi to jeden z najpopularniejszych producentów aut osobowych. Uważane są one za auta wysokiej jakości, a sama firma powstała w 1909 roku. Istnieje więc już przeszło sto lat. Ten czas wystarczył na wdrożenie naprawdę dobrych rozwiązań technicznych, które sprawiają, że auta tej marki są tak lubiane.

Jak przebiega regeneracja pompy wspomagania w Audi?

pompa wspomagania do audiObecnie za standard uważa się układ wspomagania kierownicy i również pojazdy marki Audi takowy posiadają. Podstawowym elementem takiego układu jest pompa wspomagania. Zbudowana jest ona w sposób następujący: korpus zawiera w sobie wirnik z łopatkami, który obracany jest mimośrodowo. Oprócz niego w pompie znajduje się oś napędowa, płyty oporowe, czasami także sprężyna dociskowa. Pompa posiada zawór ciśnieniowy, dzięki którym możliwe jest utrzymanie odpowiedniego ciśnienia płynu wspomagania. Producenci oferują łopatkowe oraz wałeczkowe pompy. Jednakże nawet mimo poprawnej eksploatacji z czasem mogą one ulec uszkodzeniom. Do najczęstszych usterek należą wycieki oleju czy też pojawienie się specyficznej piany w środku zbiorniczka wspomagania. Ponadto często zdarza się głośna praca pompy – buczenie i podejrzane piski, jak i zacinanie się kierownicy. Należy jak najszybciej pozbyć się problemu, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas jazdy.

pompa wspomagania do audiTaka pompa wspomagania do Audi może być jednak regenerowana zanim uznamy, że do niczego się już nie nadaje i uratuje nas jedynie wymiana na nową. Regenerację pomp wspomagania przeprowadzają specjalistyczne warsztaty. Na czym polega ten proces? Najpierw profesjonaliści muszą rozebrać pompę, zdejmując w odpowiedniej kolejności każdy element. Następnie konieczna jest wizualna ocena każdej części, aby ocenić stopień jej zużycia. Aby ta ocena była możliwa, musimy oczywiście wyczyścić każdy element. Jeżeli jakiś element nie nadaje się do naprawy ze względu na zbyt duże zużycie, wówczas go wymieniamy. Jeśli wystarczy regeneracja – profesjonaliści dokonują specjalnej obróbki mechanicznej, która pozwala odzyskać właściwości danego elementu. Po wykonaniu tych czynności możemy rozpocząć składanie pompy, jednakże nie stosujemy tu wcześniejszych uszczelnień, tulei oraz łożysk tylko całkowicie nowe. Gdy już złożymy pompę wspomagania do Audi, musimy upewnić się, że jest całkowicie szczelna. Dlatego nie należy pomijać kolejnego kroku, jakim jest proces diagnostyczny.

Pozwala on także zbadać ciśnienie płynu oraz przepływ w zależności od prędkości pojazdu i od temperatury silnika. Gdy regeneracja pompy wspomagania została przeprowadzona w sposób prawidłowy, możemy już normalnie eksploatować auto.

Komentarze wyłączone.