Popularne modele lampy ksenonowej

Popularne modele lampy ksenonowej

Dobre oświetlenie na drodze ma bardzo duże znaczenie dla każdego kierowcy. Dlatego staramy się dobierać pojazdy posiadające lampy o białym świetle lub ksenony, które mają wiele zalet i cieszą się coraz większą popularnością. Warto jednak wiedzieć jak one działają oraz jak dobrać nową żarówkę w przypadku przepalenia poprzedniej.

Reflektory z ksenonami

ksenon d1sNie należy to do najłatwiejszych zadań, ponieważ na rynku dostępnych jest kilka rodzajów żarówek, które różnią się od siebie zarówno jakością światła, jak i dopasowaniem do konkretnego typu lampy. Reflektory ksenonowe generują więcej światła, ale są również znacznie bardziej wytrzymałe niż tradycyjne żarówki. Wszystko jest zasługą specjalnej konstrukcji, czyli wykorzystaniu mieszaniny gazów w lampie i wykorzystaniu wysokiego napięcia do wytworzenia wiązki światła. Stąd właśnie wynika barwa przybliżona do światła dziennego, która ułatwia jazdę kierowcom po zmroku. Porządne żarówki nie należą więc do najtańszych, ale są za to pojedynczym wydatkiem na bardzo długi czas. Dostępne zamienniki albo generują gorszej jakości światło, albo po kilku miesiącach użytkowania nadają się do kolejnej wymiany. Najlepiej poszukać żarówki ksenon d1s do reflektorów o wysokich napięciach renomowanych producentów, którzy zajmują się produkcją oryginalnych żarówek.

ksenon d1sMarkowe elementy oświetleniowe pozwalają uzyskać zimną barwę światła, dzięki której oczy kierowców się tak szybko nie męczą. Żarówki d1s charakteryzują się posiadaniem żarnika zintegrowanego będącego zapłonnikiem. Litera „s” znajdująca się w nazwie informuje z kolei o typie reflektora, który w tym przypadku jest soczewkowy. Trzeba mieć podstawową wiedzę, by zakupując nowe żarówki do lamp ksenonowych wybrać odpowiednią, dedykowaną do samochodów. Tylko wtedy producenci gwarantują czas użytkowania do nawet 2500 godzin jazdy. Inwestując w oryginalne żarówki otrzymujemy nie tylko wysokiej jakości światło, ale także poprawiamy swoje bezpieczeństwo na drodze. Liczy się także aspekt wizualny, ponieważ reflektory ksenonowe dodają każdemu pojazdowi niesamowitego wyglądu. Lampy ksenonowe stały się już bardzo popularne na rynku. Montowane są nawet w samochodach, które wyszły z fabryki wyposażone w tradycyjne reflektory. Wystarczy jednak spełnić wszystkie normy bezpieczeństwa, by zyskać dobrej jakości światło w pojeździe każdej marki.

W zależności od potrzeb można wybrać żarówkę emitującą mniej lub bardziej jasne światło, należy jednak pamiętać że stawiając na jaśniejszą barwę otrzymujemy żarówkę o mniejszej trwałości.

Komentarze wyłączone.