Organizer dla dziecka do samochodu – który wybrać?

Organizer dla dziecka do samochodu – który wybrać?

Każdy, kto na co dzień podróżuje z dzieckiem wie, że wyobraźnia maluchów jest niczym nieograniczona. Szybko też się nudzą, a trasa nie zawsze jest krótka, zwłaszcza że często zdarzają się w mieście korki.

Organizer na siedzenie auta

organizer dla dziecka do samochoduTrzeba mieć więc pod ręką coś, co zainteresuje małego człowieka. Nie musi to być od razu tablet czy inny elektroniczny gadżet. W aucie najmłodsi mogą mieć zabawki i książeczki. Tylko gdzie je przechowywać? Tu z pomocą przychodzi organizer na fotel. Specjaliści przestrzegają: we wnętrzu samochodu w czasie podróży nie powinny znajdować się żadne przedmioty leżące swobodnie na siedzeniu czy półce przy tylnej szybie. Zwykła butelka wody w czasie wypadku zostaje wprawiona w ruch i może z impetem uderzyć pasażera. A przecież tak wielu z nas wozi w aucie wiele przedmiotów, które mogą się przydać, np. parasol. Z kolei rodzice dzieci potrafią nawet na krótkich trasach mieć na siedzeniu całe mnóstwo zabawek, gier, chusteczek oraz bidon z piciem. Mały podróżnik nie zawsze wykazuje się bowiem cierpliwością i trzeba mu zorganizować czas. W tym celu podaje mu się książeczkę czy samochodzik, ale – jak to zwykle bywa – nasze pociechy są nimi zainteresowane tylko przez krótki czas.

organizer dla dziecka do samochoduTrzeba być więc przygotowanym na każdą okoliczność. By jednak nie robić bałaganu i nie stwarzać niebezpieczeństwa, wiele osób decyduje się kupić praktyczny organizer dla dziecka do samochodu. Montuje się go na oparcie fotela pasażera. Posiada wiele rożnej wielkości przegródek i kieszeni. Daje się w nich przechowywać wszystko – od zabawek po drobne przekąski. Organizer sprawdza się nie tylko na dłuższe podróże, ale i na co dzień. Można w nim ułożyć wszystko, co może się przydać, gdy w samochodzie jest dziecko. A więc znajdzie się tam miejsce dla chusteczek higienicznych i chusteczek nawilżanych. Niektóre z tego rodzaju produktów posiadają termoodporną przegrodę, która sprawdzi się zawłaszcza latem oraz w czasie wyjazdów na wakacje, gdzie do pokonania jest nierzadko kilkaset kilometrów. Można trzymać w niej butelkę z sokiem lub wodę. Na rynku są też modele organizerów wyposażone w miejsce na tablet. Ale oprócz funkcji praktycznej, organizery dla dziecka pełnią też dodatkową rolę – chronią fotel przed zabrudzeniem. A wiadomo, że małe nóżki nie zawsze pozostają w miejscu i czasem kopią oparcie.

Taki organizer w razie zabrudzenia łatwo jest zdjąć i wyprać. Montowany jest na specjalnych klamrach lub sznurkach, co ułatwia ich szybki montaż i demontaż. Jest to więc bardzo przydatny gadżet, który spodobał się już wielu kierowcom.

Komentarze wyłączone.