Od czego zależy cena bagażowki?

bagażówka

Bagażówka to opcja pomiędzy własnym transportem towarów autem osobowym, a wynajętym transportem dostawczym. Bagażówka pomieści sporo rzeczy, więcej niż największy bagażnik samochodu miejskiego, ale zdecydowanie jest mniejsza niż auto wykorzystywane do przeprowadzek domów i przewozu mebli. Samochód bagażowy łatwiej jest zaparkować, często można podjechać nim wprost pod drzwi klatki schodowej.

Najlepsza niedroga bagażówka

bagażówkaKierowcy jest nim łatwiej manewrować niż dużym dostawczakiem. W Warszawie jest wiele firm, które świadczą takie usługi transportowe. Jednak ceny za ich usługi znacząco się różnią. Od czego to zależy? Jeśli chodzi o opcje jakie oferuje najlepsza bagażówka w Warszawie – cennik zależy między innymi od ilości przejechanych kilometrów. Często jest ustalany limit przejazdu czy tez cena za jeden kilometr. Trzeba brać też pod uwagę to, czy przewóz bagażowych będzie się odbywał w obrębie stolicy, czy też poza nią. Za jazdę poza miasto może być doliczana jednorazowa dodatkowa opłata lub też cena za jednej kilometr będzie wyższa. Warto jest zatem dokładnie sobie przeliczyć ile wyniesie nas cały przejazd, bo może się okazać, że oferta którą odrzuciliśmy na wstępie będzie jednak bardziej atrakcyjna niż sądziliśmy. Kolejna kwestia to usługi dodatkowe. Sam przewóz rzeczy zawsze będzie najtańszy. Można jednak skorzystać także z usługi wniesienia/zniesienia przewożonych towarów.

bagażówkaWtedy do dyspozycji mamy jednego lub dwóch pomocników, którzy sami zajmą się dźwiganiem. Im więcej osób jest potrzebnych, tym większa będzie opłata. Czasem opłaty zależą od tego na jakie piętro trzeba wnieść rzeczy, czy w bloku jest winda itp. Opcja dodatkową może być także pakowanie towaru. To szczególnie ważne przy okazji małych przeprowadzek np. biur. Wtedy firma transportowa zajmie się owijaniem wszystkiego folią stretch, pakowaniem do kartonów i wypełnianiem ich folią bąbelkową. W ten sposób my nie musimy się martwić o załatwianie opakowań, folii, taśm i wypełnień, zatem można oszczędzić w ten sposób sporo czasu. Cena przewozu może zależeć także oczywiście od konkretnej firmy.

Ktoś kto ma nowe samochody i zapewnia błyskawiczny przewóz do dowolnego miejsca może żądać wyższych cen niż osoba, która dopiero otworzyła swoją firmę transportową i oferuje przewóz jednym, małym samochodem. Zawsze przed wyborem firmy trzeba zatem sprawdzić ile wynosi koszt przejazdu za jeden kilometr w mieście stołecznym i poza nim, ile kosztują usługi wniesienia oraz pakowania, a także jakie samochody ma firma do dyspozycji klienta.