Nowoczesna kamera do samochodu

kamera do samochodu

Każdy kierowca wie, że o swój pojazd trzeba dbać. Trzeba wykonywać coroczny przegląd na stacji diagnostycznej, dolewać regularnie płynów, wymieniać opony na letnie/zimowe w zależności od pory roku. Dzięki temu jazda będzie bezpieczna, a nasz samochód zawsze będzie zadbany, w doskonałym stanie technicznym. Jednak nawet przy bezpiecznej jeździe może dojśc do wypadku.

Niezbędna kamera samochodowa

kamera do samochodu Nie mamy wpływu na to, jak jeżdżą inny kierowcy, również ekstremalnie złe warunki atmosferyczne mogą wpłynąć na naszą jazdę. Czy można się jakoś zabezpieczyć przed kolizją? Warto oczywiście wykupić dodatkowe ubezpieczenie AC/OC/NWW, stosować się do zasad ruchu drogowego, jak również unikać jazdy przy silnych opadach lub przy gołoledzi. Warto również zainwestować w rejestrator jazdy do samochodu. Dzięki niemy w razie kolizji będziemy mieli dowód na to, jak przebiegało zdarzenie, co jest ważne w sytuacjach niejednoznacznych lub wtedy kiedy staramy się o uzyskanie odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu. Nowa kamera do samochodu w korzystnej cenie jest w takich przypadkach na wagę złota. Dobrą kamerę można kupić już za sto, dwieście złotych, więc nie jest to spory wydatek. Taką kamerkę montuje się na szybie na przyssawkę lub na desce rozdzielczej na specjalne przylepce. Nie powinna ona ograniczać widoczności, a także być ustawiona tak, by widoczne było wszystko to co przed szybą.

kamera do samochodu Dodatkowo można zamontować drugą kamerkę przy tylnej szybie samochodu. Takie kamerki sprzedawane są zwykle w zestawie. Najważniejsza jest oczywiście przednia kamera, jednak tylnia także się przydaje. Jaka powinna być dobra kamera? Musi oczywiście zapewniać dobrą rozdzielczość obrazu. Na nic zda się kamera, która pokazuje rozmazany obraz, a samochody wydają się zbieraniną pikseli. Obraz musi być widoczny nawet w ciemności i przy intensywnych opadach – wtedy właśnie najłatwiej o wypadek. Druga kwestia to sposób nagrywania. Najlepsze jest nadpisywanie obrazu czyli nagrywanie w pętli. Kiedy zabraknie miejsca na dysku kamery lub na karcie pamięci to najstarszy zapis jest usuwany i zastępowany przez najnowszy. W ten sposób nie trzeba się martwić, że kolizja się nie nagra albo że trzeba wymienic kartę pamięci podczas jazdy. Warto również zwrócić uwagę na sposób ładowania.

Kamera powinna mieć wejście USB (wtedy można ją ładować np. przy komputerze), jak również ładowarkę do zapalniczki samochodowej – wtedy wiadomo, że bateria się nie wyczerpie nawet na najdłuższej trasie. Dobra kamera powinna mieć taką baterię, by przynajmniej dwie godziny jazdy dalo się na niej nagrać bez ładowania.