Kurs na prawo jazdy kategorii B

Kurs na prawo jazdy kategorii B

Kategoria B prawa jazdy jest najpopularniejszą kategorią. Pozwala bowiem na samodzielne poruszanie się samochodem osobowym. Egzamin na kategorię B może być zdawany już przez osoby osiemnastoletnie. A więc nie tak jak w przypadku kategorii A, kiedy wiekiem granicznym jest 24 r. ż.

Krakowskie kursy na prawo jazdy B

nauka na prawo jazdy kategorii B w KrakowieTo dlatego bardzo często młodzi ludzie ledwo skończą 18 lat, a już zapisują się na kurs prawa jazdy kat. B. Posiadanie własnego samochodu nie jest bowiem w dzisiejszych czasach czymś wyjątkowym, nie kojarzy się już z prestiżem. Jest to standard. Własne auto pozwala nam szybko dostać się na uczelnię czy do pracy. Nie marnujemy czasu na dojazdy komunikacją miejską. Ponadto wszelkie wyjazdy wakacyjne czy weekendowe w miejsca znajdujące się poza naszym miastem, są zawsze całkowicie komfortowe. Najpierw jednak musimy oczywiście zdać egzamin państwowy, który musi zostać poprzedzony kursem. Nauka na prawo jazdy kategorii B w Krakowie prowadzona jest w wielu bardzo dobrych ośrodkach szkoleniowych kierowców, ale ceny takich szkoleń są naprawdę różne. Znajdziemy kursy w cenie promocyjnej, czyli około 200 czy nawet 300 złotych tańsze „niż zwykle”, ale znajdziemy też szkolenia, które są droższe od standardowych. Są to na przykład weekendowe kursy lub te, które odbywają się w trybie przyspieszonym.

nauka na prawo jazdy kategorii B w KrakowieSą przeznaczone dla osób, które mają mało czasu wolnego, a pilnie potrzebują zdobyć prawo jazdy kategorii B. Na takich kursach nie pomija się niczego – cały materiał jest identyczny z tym, który podaje się na standardowym kursie. Różnica jest w ilości czasu poświęconego na zgłębianie zagadnień. Kursy przyspieszone wiążą się z większą ilością pracy indywidualnej – w domu. Sami musimy uczyć się i poznawać materiał, aby mieć pewność, że wszystkie kwestie opanujemy naprawdę dobrze. Jeśli chodzi o kurs standardowy, trwa on 60 godzin. Połowa tego czasu poświęcona jest na zagadnienia teoretyczne, druga zaś połowa – na praktykę. Zajęcia z instruktorem obejmują wykonywanie zadań na placu manewrowym, jak i jazdy po mieście. W praktyce uczestnik kursu ma szansę wykorzystać poznane wcześniej zasady ruchu drogowego. Oczywiście ich znajomość musi być potwierdzona przez odpowiedni egzamin wewnętrzny.

Dopiero jego zdanie oraz wyjeżdżenie wszystkich 30 godzin umożliwia zapisanie się na egzamin państwowy. Jeżeli jeszcze nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, zawsze możemy wykupić dodatkowe godziny jazd. Być może pozwolą nam one poczuć się jeszcze pewniej za kierownicą samochodu osobowego. Dobrze przygotowani, z pewnością zdamy egzamin na prawo jazdy kategorii B.

Komentarze wyłączone.