Jakie zalety ma import samochodów ze Stanów?

Jakie zalety ma import samochodów ze Stanów?

Sprowadzanie samochodów z krajów zachodnich to obecnie codzienność. Importem zajmują się zarówno firmy, jak i osoby prywatne, mające znajomości w Niemczech, Holandii, czy Francji. Jednak w ten sposób do kraju najczęściej sprowadzane są auta stare, zaniedbane, uszkodzone, często nieuczciwe firmy cofają liczniki czy nie informują klienta o faktycznym stanie auta.

Sprowadzanie samochodów z USA

import samochodów z usaAlternatywą dla tego procederu jest sprowadzanie aut ze Stanów Zjednoczonych. Jakie są tu zalety? Import samochodów z USA także może dotyczyć aut uszkodzonych. Jednak mimo to są one w lepszym stanie niż większość pojazdów sprowadzanych z Niemiec. Często wystarczy oddać auto do blacharza czy wymienić jakieś części i auto będzie jak nowe. W Stanach Zjednoczonych auta powypadkowe są relatywnie tanie, więc można kupić nawet drogie auto w atrakcyjnej cenie. Kolejną zaletą importu z USA jest możliwość zakupu aut, które są nieobecne na polskim rynku. Głównie to marki luksusowe oraz samochody zabytkowe. Można je wykorzystać w sposób dwojaki. Takie auto można zatrzymać na użytek własny lub kupić dla firmy.

import samochodów z usaWspomniane samochody są często wypożyczane jako auta ślubne, do sesji zdjęciowych, czy przez amerykańskich biznesmenów, którzy przyjechali do Polski w interesach i chcą podróżować modelem, jaki jest im znany. Im bardziej stylowe, zadbane i unikatowe auto tym większą kwotę można uzyskać za jego wypożyczenie. Kolejna zaleta importu aut to fakt, iż samodzielnie niewiele ma się do zrobienia. Każdy kupujący będzie się kontaktował z firmą od importu, która załatwia wszystkie formalności związane z zakupem i transportem pojazdu. Klient musi podać informacje odnośnie tego jaką kwotę jest skłonny przeznaczyć na zakup auta oraz jakie marki czy modele go interesują. Firma zajmie się licytacją samochodu, opłatami, umieszczeniem auta na statku do Europy i dostarczeniu go pod wskazany adres. Nie trzeba zatem przeszukiwać ogłoszeń motoryzacyjnych, umawiać się ze sprzedawcami i samodzielnie organizować transport auta. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które nie mają dużo wolnego czasu lub nie lubią zajmować się sprawami formalnymi. Bez dwóch zdań sprowadzanie samochodów ze Stanów Zjednoczonych ma wiele zalet.

Szczególnie jeśli interesują nas auta powypadkowe, które chcemy samodzielnie naprawić (świetna opcja dla mechaników i blacharzy) czy auta luksusowe i zabytkowe (idealne dla firm) będzie to dobra inwestycja. Warto mieć na względzie także brak konieczności samodzielnego szukania dobrej oferty oraz niższe koszty za dobre auto.

Komentarze wyłączone.