Dlaczego warto kupować używane ciągniki siodłowe MAN?

Dlaczego warto kupować używane ciągniki siodłowe MAN?

Firmy, które albo rozpoczynają swoją działalność, lub też rozszerzają jej zakres, potrzebują wyposażyć się w ciągniki siodłowe. Od lat niesłabnącą popularnością cieszy się marka MAN, która oferuje sprzęt doskonałej jakości i niezawodny. Wielu przedsiębiorców nabywa go w salonach sprzedaży, nowy, jednak liczne jest też grono osób, które decyduje się na zakup używanego ciągnika siodłowego.

Popularne ciągniki firmy Man

używane ciągniki siodłowe manTakie rozwiązanie ma wiele zalet. Niewodny sprzęt to gwarancja sukcesu. Nie wymaga nakładów finansowych i pozwala bezawaryjnie dotrzeć do celu. Nic zatem dziwnego, że bezwypadkowe używane ciągniki siodłowe MAN cieszą się tak dużym zainteresowaniem. W celu ich zakupu warto wybrać się do sprawdzonej firmy sprowadzającej sprzęt z zachodniej Europy, np. Francji lub Holandii. Godny uwagi jest m.in. używany model MAN TGX 18.440 XLX. Jego norma emisji spalin to Euro 6. Posiada automatyczną skrzynię biegów i rzędowy 6-cylindrowy silnik o pojemności 12 519 cm3. Zawieszenie na przodzie jest resorowe 2-piórowe, zaś tylne – pneumatyczne (cztery poduszki). Uwagę zwraca też kabina XLX. Posiada klimatyzację, ogrzewanie postojowe webasto, ergonomiczne siedzenie i łóżko.

używane ciągniki siodłowe manCiągnik siodłowy MAN TGX 18.440 XLX ma na wyposażeniu dwa aluminiowe zbiorniki paliwa, ABS, EBS, spojlery kabinowe oraz blokadę tylnego mostu. I choć jest to pojazd używany, sprzedawca gwarantuje, że jest bezwypadkowy, co może potwierdzić jego dobry stan techniczny. Przed zakupem warto też poprosić o możliwość sprawdzenia ciągnika w serwisie. W ten sposób będziemy mieć pewność, że kupujemy pojazd dobrej jakości, w pełni sprawny i niezawodny. Warto też dowiedzieć się, jakie są preferowane formy zakupy. Niektóre firmy dają możliwość leasingowania lub kredytowania pojazdu, co jest dla wielu przedsiębiorców bardzo korzystnym rozwiązaniem. Dobrym pomysłem jest też zakup używanego ciągnika siodłowego wraz z naczepą, np. marki Schmitz. Taka inwestycja jest najczęściej bardziej opłacalna niż nabycie poszczególnych elementów pojazdu osobno. Ciągniki siodłowe muszą być nie tylko w pełni sprawne, ale też powinny się dobrze prezentować. Są bowiem wizytówką firmy. Bardzo istotnym aspektem jest również wyposażenie kabiny kierowcy. Ważne, by posiadała wszelkie niezbędne wygody, zwłaszcza łóżko i lodówkę.

To szczególnie ważne, jeśli flota obsługuje trasy międzynarodowe. Zakup używanego ciągnika siodłowego trzeba więc bardzo dobrze przemyśleć.Dobrze jest zasięgnąć opinii innych użytkowników, jak również poradzić się zaufanych sprzedawców.

Komentarze wyłączone.