Czym jest ceramiczne zabezpieczenie lakieru?

Czym jest ceramiczne zabezpieczenie lakieru?

Każdy właściciel samochodu chce, by jego ulubiony pojazd wyglądał jak najdłużej imponująco. Warto dbać regularnie o wnętrze samochodu, jednak to karoseria jest wystawiona powszechnie na różnego rodzaju czynniki, które mogą prowadzić do groźnej w skutkach korozji. Skorodowane elementy należy często wymienić lub usunąć korozję, a następnie zabezpieczyć odpowiednio powierzchnię, by problem ten nie pojawił się ponownie.

Zabezpieczenie lakieru na dwa lata

ceramiczne zabezpieczenie lakieruJeśli jednak cała karoseria jest zardzewiała, to może oznaczać to nawet konieczność wymiany samochodu. Dobrze jest wcześniej zabezpieczyć zatem nasz pojazd przed szkodliwymi czynnikami. Świetnym pomysłem wydaje się wówczas odpowiednia ochrona lakieru. Jest to bowiem warstwa, która ma za zadanie chronić nasz samochód przed różnymi czynnikami. Uszkodzenia lakieru pozwalają rdzy na wniknięcie w głąb karoserii. Dobrą metodą ochrony jest ceramiczne zabezpieczenie lakieru. Sposób ten polega na nałożeniu specjalnej ceramicznej warstwy na wszystkie lakierowane elementy. Sposób ten chroni nasz samochód przede wszystkim przed korozją oraz wszelkimi zarysowaniami, będącymi bardzo częstą przyczyną uszkodzeń lakieru. Ważna jest też protekcja przed substancjami chemicznymi, które używane są chociażby podczas naszej wizyty w myjni automatycznej. Metoda ceramiczna cechuje się ponadto dużą odpornością na warunki atmosferyczne, w tym promienie UV.

ceramiczne zabezpieczenie lakieruCo ciekawe chroni nas również przed wysoką temperaturą – nawet do 750°C! Znane są przypadki samochodów, które stały w garażu podczas pożaru, a po jego ugaszeniu wystarczyło je umyć, a lakier wyglądał jak nowy. Ceramiczne zabezpieczenie lakieru chroni nasz samochód od roku do około dwóch lat. Po tym czasie należy ponowić ten proces. Oprócz estetycznego aspektu metoda ta gwarantuje efektowny i głęboki połysk. Rozwiązania tymczasowe dla lakieru takie jak długopisy do likwidowania rys lub plastry, które mają imitować lakier, są skuteczne jedynie na krótką metę i nie należy wierzyć w ich magiczne właściwości, reklamowane przez producentów. Podsumowując, warto zadbać zawczasu o odpowiednią ochronę lakieru naszego samochodu. Dzięki temu nasz pojazd zawsze będzie prezentował się oszałamiająco, a do tego zostanie należycie zabezpieczony przed szkodliwym działaniem korozji.

Ceramiczne zabezpieczenie lakieru nie należy co prawda do najtańszych metod, ale jest to inwestycja, która z pewnością się opłaca. Dobrze jest wybrać zakład, który specjalizuje się w takich kwestiach, żebyśmy mieli pewność, że efekt końcowy będzie zgodny z naszymi wyobrażeniami.

Komentarze wyłączone.