Części oryginalne czy zamienniki do samochodów francuskich?

Części oryginalne czy zamienniki do samochodów francuskich?

Podczas wieloletniej eksploatacji samochodu może się zdarzyć, że niektóre elementy silnika, czy inne części ulegną uszkodzeniu, zetrą się lub będą wymagały wymiany po przejechaniu większej ilości kilometrów, jak na przykład rozrząd, świece zapłonowe, czy filtry.

Jakich części do aut unikać?

Obecnie rynek części do autmotoryzacyjny jest pełen oryginalnych części, jak i tańszych zamienników o zbliżonej jakości i wydajności. Jak wybrać dobre jakościowo części do auta francuskiego, które będą dla niego bezpieczne i długo sprawne? Pierwszą i najpewniejszą opcją jest korzystanie z oryginalnych części wprost od producenta samochodu. Autoryzowane serwisy gwarancyjne i pogwarancyjne każdej marki w swojej pracy wykorzystują jedynie produkty sygnowane logiem marki, dzięki czemu klient ma pewność, że użyte podczas naprawy części przeznaczone są do danego modelu pojazdu. Naprawy w autoryzowanych serwisach to bardzo bezpieczna opcja, szczególnie w okresie trwania gwarancji. Na rynku części motoryzacyjnych stosuje się trzy oznaczenia części zamiennych: O, Q oraz P – przy czym wyłącznie pierwsze z nich oznacza części nowe, oryginalne, sygnowane logo producenta samochodu.

części samochodoweNie da się ukryć, że na rynku działa wiele nieautoryzowanych serwisów samochodów, oferujących bardzo konkurencyjne ceny. Aby mieć pewność, że wykorzystane do naprawy części do aut francuskich są sprawne i dedykowane do posiadanego modelu pojazdu, warto decydować się na usługi w sprawdzonych warsztatach. Należy także zwrócić uwagę na oznaczenie części zamiennej. Znak Q świadczy o tym, że dana część zamienna jest nowa, podobnie jak elementy znaczone symbolem O, pochodząca od producenta, jednak bez sygnowania logo. Są to te same produkty, o tej samej jakości, lecz o około 15-20% tańsze od części znaczonych literą O. Tańsze i wysokiej jakości zamienniki nieoryginalne sygnowane są znakiem P. Są one nowe, objęte gwarancją producenta, który zaświadcza o ich wysokiej jakości, porównywalnej do części oryginalnych. W niektórych nieautoryzowanych serwisach spotkać się można także z elementami gorszej jakości, importowanymi, nieobjętymi gwarancją – dlatego decydując się na wykorzystanie w samochodzie zamienników części, warto zwrócić na ich oznaczenie. Dobrej jakości części to gwarancja nie tylko długiej żywotności pojazdu, lecz także bezpieczeństwa na drodze.

Najbezpieczniejszym dla pojazdu wyborem będzie oczywiście korzystanie z oryginalnych elementów. Decydując się na tańsze zamienniki, warto zwrócić uwagę na ich oznaczenie symbolem Q lub P, świadczące o ich wysokiej jakości i gwarancji producenta.

Komentarze wyłączone.