Akumulatory dostępne w dobrej hurtowni

Akumulatory dostępne w dobrej hurtowni

Akumulator jest podstawowym elementem każdego pojazdu. Niestety bywa zawodny, dlatego z czasem na skutek intensywnej eksploatacji pojazdu konieczna jest jego wymiana. Jednakże na jaki akumulator się zdecydować?

Hurtownia akumulatorów różnego typu

hurtownia akumulatorówWybór jest dość szeroki, mamy bowiem akumulatory kwasowo-ołowiowe, żelowe oraz AGM od przeróżnych producentów. Mogą one różnić się między sobą parametrami technicznymi, dlatego przy zakupie należy zachować szczególną ostrożność, aby odpowiednio dobrać akumulator do swojego samochodu. Zatem co poleca nam dobra hurtownia akumulatorów? Przyjrzyjmy się po kolei wymienionym typom akumulatorów. Po pierwsze – akumulatory kwasowo-ołowiowe, czyli te, które są najpopularniejsze. Sprawdzają się nie tylko w samochodach osobowych, ale też motocyklach, ciężarówkach, jak i… w wózkach golfowych. Są zatem naprawdę uniwersalne, cechuje je wysoka jakość, która w połączeniu z niską ceną sprawia, że wielu kierowców decyduje się na takie rozwiązanie. Takie akumulatory występują jednak w dwóch wersjach, obsługowej oraz bezobsługowej. W pierwszym przypadku musimy pamiętać o regularnej kontroli ilości elektrolitu w urządzeniu, a jeśli jest go zbyt mało – o uzupełnieniu. Obecnie jednak takich akumulatorów już niemal się nie produkuje, zostały one wyparte przez te bezobsługowe. Drugą propozycją dobrej hurtowni akumulatorów są akumulatory żelowe.

hurtownia akumulatorówW nich elektrolit został unieruchomiony za pomocą specjalnego żelu, dzięki czemu taki akumulator może znosić większe rozładowania niż w przypadku klasycznego, wspomnianego wyżej rozwiązania. Ten akumulator poleca się do samochodów terenowych oraz motocykli, ponieważ nawet mimo narażenia na duże przechyły, akumulator taki będzie działał bezproblemowo. I trzecią propozycją hurtowni akumulatorów jest urządzenie AGM, czyli takie, w którym żel został zastąpiony za pomocą włókna szklanego, które pełni identyczną rolę – unieruchamia elektrolit. To niewielki akumulator, który jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jednakże cena akumulatora żelowego oraz AGM jest wyższa niż cena akumulatora kwasowo-ołowiowego, a to właśnie koszt zakupu często odgrywa główną rolę przy wyborze urządzenia. Oprócz tego powinniśmy jednak zwracać uwagę też na parametry techniczne konkretnego akumulatora – jego pojemność, to, pod jakim napięciem pracuje, jakiego prądu rozruchu wymaga.

Czasami akumulatory posiadają dodatkowe funkcjonalności – na przykład posiadają plastikowe oczko, które przybiera określony kolor w zależności od poziomu naładowania akumulatora, co jest dużym udogodnieniem dla kierowców

Komentarze wyłączone.